اتریش حجاب در مدارس ابتدایی را ممنوع می کند

فایده بی حجاب بودن

به گزارش شهر حجاب، دولت افراط گرا و اسلام ستیز اتریش اعلام کرد که به زودی قانونی به پارلمان برای ممنوع سازی حجاب برای دختران زیر ۱۰ سال ارائه می دهد که زیر پا گذاشتن این قانون جریمه نقدی و حتی زندان خواهد داشت.

همچنین دولت اتریش اعلام کرده که قصد دارد بدون حمایت حزب مخالف در علمی نمادین این قانون را برای محافظت از «حملات علیه فرهنگ اصلی کشور» به تصویب برساند.

در این میان کلاه های مخصوصی که یهودیان و پسربچه های یهودی به سر می گذارند، ممنوع نخواهد شد که این قضیه انتقادات گسترده ای برانگیخته و دولت اتریش به نژادپرستی مذهبی و جنسی محکوم شده است. این قانون که مدارس خصوصی را نیز شامل می شود در سرتاسر کشور اتریش برقرار شده و جریمه ۴۴۰ یورویی(۴۴۵ دلار) یا دو هفته زندان برای والدینی که آن را زیر پا بگذارند در پی خواهد داشت. در صورتی که پارلمان اتریش این قانون را به تصویب برساند تا سال ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد. نوبرت هوفر وزیر حمل و نقل در کنفرانسی خبری به دنبال جلسه شورای وزرا اعلام کرد که دولت این قانون را به احزاب مخالف فرستاده است. وی افزود که هیچ گونه مذاکره ای در این رابطه با احزاب مخالف پیش از رای گیری در رابطه با قانون انجام نخواهد داد. این در حالی است که دو حزب اصلی حزب سوسیال دموکرات  و انجمن لیبرال و اتریش جدید گفته اند که پیش نویس قانون باید به صورت جامعی مورد ارزیابی قرار بگیرد. دولت قصد دارد با استفاده از اکثریت دو سومی که در پارلمان دارد این قانون را به تصویب برساند.
ادامه ...  راهنمای خرید و انتخاب چادر مشکی + معرفی 22 مدل چادر مشکی و قیمت
گفته می شود هم اکنون اتریش نزدیک به ۷۰۰ هزار مسلمان دارد که ۳۰۰ هزار نفر آنان ترک تبار هستند. بسیاری از این مسلمانان شهروندان اتریشی از خانواده های ترکی نسل دوم و سومی هستند که از سال ۱۹۶۰ به این کشور مهاجرت کرده اند.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.