رشد سریع فروشگاه های اینترنتی در حوزه های تخصصی

با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی نمی‌توان جایگاه و امکاناتی که کسب و کار ها توسط دنیای اینترنت به دست می‌آورند را نادیده گرفت. این تغییر و تحول در حوزه مقالات علمی و پژوهش ها قابل مشاهده است و همچنین تمام حوزه های زندگی افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ از خرید های روزمره گرفته تا پرتاپ موشک؛ از کسب و کار های کوچک و تازه تاسیس شده گرفته تا شرکت های بزرگ و بین المللی.

اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا محصولات یا کالا های مورد نیاز را به ساده ترین روش، بدون مراجعه حضوری به فروشگاه های فیزیکی با استفاده از فضای پر رقابت اینترنت تهیه کنند. همه این موارد نشان دهنده این موضوع می‌باشد که فروشگاه های اینترنتی در حال رشد هستند و همه ی کسب و کار با استفاده از طراحی سایت توسط راستین وب می‌توانند به طور مستقیم با مخاطبان خود در ارتباط باشند و محصولات خود را به صورت اینترنتی در معرض دید آن ها قرار دهند.

با رشد فروشگاه های اینترنتی و ورود به عرصه دیجیتال مارکتینگ بسیاری از کسب و کار هایی که به صورت سنتی فعالیت خود را پیش می‌بردند، هم اکنون به فضای آنلاین و جهانی روی آورده اند. در گذشته میزان رشد فروشگاه های اینترنتی 19 درصد بوده و در دوره زمانی های رکورد این فضا حدود 2 درصد کاهش داشته است، توجه داشته باشید که در شرایط نامناسب باز هم فروشگاه های اینترنتی 1.4 درصر رشد داشته اند و این نشان دهنده پیشرفت لحظه به لحظه فروشگاه های اینترنتی می‌باشد. در ادامه مقاله به برخی موارد که در پیشرفت فروشگاه های اینترنتی تاثیر گذار است اشاره می‌کنیم:

بیشتر بخوانید: چگونه کسب و کار سنتی خود را آنلاین کنیم؟

برندینگ و حضور در فضای جهانی

نام و برند فروشگاه اینترنتی شما می‌تواند با عبور از مرز های کشور و حضور در سطح بین الملل مطرح گردد و این یکی از قابلیت هایی است که موجب شده تا فضای اینترنت باعث رشد کسب و کار ها شود. مشتریان شما محدود به استان و یا شهری که در آن حضور دارید نخواهد بود و شما می‌توانید از سراسر جهان مشتری جذب کنید و خدمات خود را به صورت آنلاین و شبانه روزی به آن ها ارائه دهید. دیگر درگیر هزینه های اضافی همچون پرداخت حقوق به کارمندان، قبض آب و برق و گاز، اجاره محل فروشگاه نخواهید بود و می‌توانید از ورود به این فضا و آغاز تجارت جهانی لذت ببرید. در واقع یکی از اصلی ترین دلایل فروشگاه ها برای طراحی سایت فروشگاهی توسط راستین وب، جهانی شدن می‌باشد.

ادامه ...  نحوه ذخیره و دانلود استوری و ریلز دیگران در اینستاگرام

سهولت در استفاده از فروشگاه های اینترنتی

راحتی و آسان بودن یکی از دلایلی است که موجب شده تا خرید از فضای اینترنت و فروشگاه های آنلاین بسایر رونق پیدا کند. مشتریان در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی تصویر محصولات را به همراه جزئیات کامل آن ها مشاهده کرده و اقدامات لازم جهت خرید را انجام بدهند. مشتریان نیازی به مراجعه حضوری و گذشتن از شهر شلوغ، ترافیک و مسیر های پر رفت و آمد را ندارند؛ آن ها بدون اینکه جهت رفت و آمدشان هزینه ای پرداخت کنند ویا خسته شوند کالای مورد نیاز خود را فقط با چند کلیک خریداری می‌کنند و نیاز های خود را در سریع ترین زمان ممکن رفع می‌کنند.

گسترش فضای فروش

با ایجاد کسب و کار اینترنتی پس از مدتی می‌توانید محصولات متنوع تری را به فروش برسانید، در واقع خود فضای اینترنت یکی از مواردی است که موجب گسترش کسب و کارتان می‌شود. فضای اینترنت موجب پیدایش خدمات و محصولاتی شده که در گذشته وجود نداشتند در واقع جنبه فیزیکی ندارند؛ همانند کتاب های الکترونیکی، بسته های آموزشی ویدئویی، آموزش آنلاین و… که روش های جدیدی برای گسترش کسب و کار هستند. با استفاده از فروشگاه اینترنتی می‌توانید محصولاتی که در فروشگاه فیزیکی شما قرار دارند را به فروش برسانید همچنین می‌توانید کالا های دیگری را نیز به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید که انجام این کار در فروشگاه فیزیکی مشکلات خود را دارد. همه‌ی این موارد به رشد کسب و کار و محبوبیت فروشگاه فیزیکی بین صاحبان مشاغل کمک خواهد کرد.

تبدیل کاربر به مشتری

پیشرفت فضای اینترنت با گسترش کسب و کار های اینترنتی رابطه مستقیم دارد. همانطور که می‌دانید اینترنت میلیون ها کاربر و مخاطب دارد. فروشگاه فیزیکی شما نیز می‌تواند از این بستر استفاده کرده و میزبان افراد زیادی از سراسر جهان باشد. صاحبان کسب و کار ها برای اینکه مشتریان خود را افزایش دهند می‌توانند از این فضا کمک بگیرند. با مقایسه میزان بازدیدکنندگان فروشگاه فیزیکی و اینترنتی می‌توانید به این مفهوم را درک کنید.

بازاریابی اینترنتی

راه اندازی وب سایت تخصصی به این معناست که شما امکانات ویژه ای را برای راحتی مشتریان خود طراحی کنید؛ در بازه های زمانی معین سایت خود را بروزرسانی کنید و برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب محتوای مناسب و سئو شده تهیه کنید. اگر محتوا و مقالات شما مفید باشد اعتبارتان نزد موتور های جستجو مانند گوگل افزایش پیدا خواهد کرد و شما در لینک های ابتدائی نتایج جستجو قرار می‌گیرید. یکی از روش های رشد فروشگاه اینترنتی استفاده از بازاریابی اینترنتی می‌باشد که شما باید از قواعد مربوط به آن استفاده کنید. از طریق رسانه های اجتماعی همچون اینستاگرام، توئیتر و… می‌توانید به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط باشید و شاهد رشد کسب و کار خود باشد. در این فضا ها افراد سلایق خود را به اشتراک می‌گذارند و شما با تحلیل این اطلاعات می‌توانید در رفع نیاز آن ها عملکرد بهتری داشته باشید. به وسیله بازاریابی اینترنتی می‌توانید مشتریان خود را افزایش دهید که نتیجه آن پیشرفت فروشگاه اینترنتی‌تان خواهد بود. در کنار همه‌ی این تکنیک ها استفاده از بازاریابی ایمیلی و تبلیغات کلیکی هم می‌تواند کمک قابل توجهی در رشد کسب و کارتان داشته باشد.

ادامه ...  سرمایه گذاری در پرنس ادوارد

نوع اطلاع رسانی

نحوه اطلاع رسانی به مشتری از عوامل مهم ماندگاری او می‌باشد. اطلاعات که در فروشگاه اینترنتی خود در اختیار مشتری قرار می‌دهید باید دقیق و به روز باشد؛ صحت این اطلاعات می‌تواند عامل موفقیت یا شکست کسب و کار اینترنتی باشد. از جملات گمراه کننده برای جذب مشتری بپرهیزید.

تجارت آنلاین را همانند تجارت سنتی شبیه سازی نکنید.

یکی از مشکلات در راه اندازی فروشگاه اینترنتی این می‌باشد که افراد سعی می‌کنند تمام خصوصیات فروشگاه فیزیکی خود را در فضای آنلاین شبیه سازی کنند که باید بگوییم این یک عملکرد اشتباه است، اطلاعات شما برای قرار گرفتن در بستر اینترنت باید دگرگون شود، یعنی از مکانیزم هایی استفاده کنید که مشتریان را در وب سایتتان ماندگار کند.

جذب مشتریان جدید

با وجود برخی محدودیت ها ممکن است مشتریان نتوانند از شما خرید کنند برای مثال مشتری به دلیل مسافت زیادی که با فروشگاه فیزیکی شما دارد نمی‌تواند به صورت حضوری مراجعه کند؛ همچنین بعضی از افراد ممکن است به فروشگاه فیزیکی شما مراجعه کنند و با در های بسته رو به رو شوند این چنین شما مشتریان جدیدی که تا به حال از شما خرید انجام نداده اند را از دست خواهید داد. پس با ایجاد فروشگاه آنلاین می‌توانید مشکلات این افراد را تا حد زیادی برطرف کنید.

برای فهم بیشتر به توضیح یک مثال می‌پردازیم؛ فروشگاه شهر حجاب واقع در شهرستان مشهد می‌باشد که به فروش محصولاتی چون چادر‌های عربی، ایرانی و… می‌پردازد. شهر حجاب با راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات خود را در محدوده استان خراسان رضوی و سایر شهرستان ها ارسال می‌کند و سطح گسترده ای از مشتریان را پوشش می‌دهد.

ادامه ...  آیا شرکت های بیمه قابل اعتماد هستند؟

کاهش ریسک و هزینه ها

تمامی فرآیند ها در اینترنت به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و امکان دسترسی مستقیم به مشتری را می‌دهد. همه ی کسب و کار ها این قابلیت را دارند که با هزینه ای کمتر وارد این فضا شوند. با کاهش هزینه ها نسبت به فروشگاه فیزیکی می‌توانید قیمت های مناسب تری را برای محصولات خود در نظر گرفته و از رقبای خود پیشی بگیرید. ریسک سرمایه گذاری در راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار پایین است و با توجه به کاهش هزینه های مازاد، نسبت به افرادی که هنوز از تجارت سنتی استفاده می‌کنند جلوتر هستید. در دنیای پر رقابت امروز که همه افراد به دنبال این هستند تا در سریع ترین زمان به هدف خود برسند راه اندازی کسب و کار اینترنتی ارزش و اهمیت بالایی دارد.

روش های پرداخت متفاوت

داشتن چندین روش پرداخت مختلف یکی از مهمترین دلایل انتخاب یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد. این را بدانید با وجود این که عملیات پرداخت در اکثر فروشگاه های اینترنتی با استفاده از درگاه های بانکی انجام می‌گیرد اما باز هستند مشتریانی که پرداخت به صورت نقدی یا از طریق کارتخوان در درب منزل ترجیح می‌دهند. فراهم کردن روش های مختلف برای پرداخت هزینه سفارشات یکی از نکات مثبت در رشد فروشگاه های اینترنتی به حساب می‌آید که شامل پرداخت نقدی در محل، پرداخت اعتباری یا همان کیف پول، پرداخت از طریق درگاه بانکی، انتقال از طریق کارت به کارت و… می‌باشند.

هدفمان در این مقاله توضیح ویژگی های تخصصی بوده که در رشد کسب و کار های اینترنتی تاثیر بسزایی داشته اند. فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه لباس هستید، فروشگاه های زیادی هستند که در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند؛ اما شما با طراحی یک وب سایت تخصصی برای کسب و کار خود می‌توانید در موتور جستجوی های مختلف یه خصوص گوگل رتبه بالایی را به خود اختصاص دهید. یکی از ویژگی های سایت تخصصی استفاده از اصول سئو می‌باشد؛ در صورتیکه به درستی از این استاندارد استفاده کنید در لیست نتایج جستجو بالاترین جایگاه در اختیار شما خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *