چه مدل چادری بهم میاد ؟

فرقی نمی کند شما چادری باشید یا خیر به هر حال هر خانم ایرانی برای مناسبت های مذهبی ،زیارت و… به یک چادر مشکی احتیاج دارد.

انتخاب یک چادر مناسب برای هر خانم یکی از نگرانی های عمده سر کردن چادر است که چه چادری انتخاب کند تا با استایل ، ویژگی های ظاهری و حتی موقعیت اجتماعی و شغل او متناسب باشد.

کنترل کردن راحت چادر ، مناسب بودن نسبت به مکانی که چادر را سر می کنید ، متناسب  بودن با قد و وزن و اندام شما که چادر را سر می کنید ، این ها همه فاکتورهای انتخاب چادری است که به شما بیاید.

چه چادری بخرم ؟ 

چادر می تواند حاضری یا سفارشی باشد که هر کدام مزیت ها و ایراداتی دارد . چادری که به خیاط برای دوخت آن سفارش می دهید این مزیت را دارد که پارچه دوخت آن  ، مدل چادر و جزئیات ریز تر آن مثلا تزئینات سر آستین های چادر و یا ویژگی های جزئی دیگر می تواند به دلخواه و سلیقه شخص شما باشد اما درچادر حاضری که به صورت سری دوزی می باشد ، قدرت انتخاب برای پارچه چادر ، میزان براقی یا ماتی و… محدودتر خواهد بود.

با تمام این تفاسیر انتخاب یک چادر مناسب و زیبا که به شما،شان اجتماعی شما ، شغل و محل کار شما ، استایل و قد و وزن شما بیاید نیازمند به یک خیاط یا مرکز تهیه چادر دارد که شما به راحتی بتوانید با مشاوره گرفتن از آن ها چادر مناسب خود را انتخاب کنید.

در انتخاب چادری که به شما بیاید سعی کنید در وهله اول چادری که برای استفاده روزمره خود انتخاب می کنید ، چادری باشد که کنترل آن آسان و راحت تر از سایر چادرها باشد.چادرهایی که معمولا آستین دارند مانند چادر لبنانی ، چادر ملی،  چادر شال دار ، چادر دانشجویی ، چادر جده عبایی ، چادر عربی ، چادر بحرینی و…مدل های مناسب تری برای استفاده روزانه چادر در محل کار و … نسبت به چادر های دیگر می باشند .

 چه چادری بپوشم ؟

اما اگر چادری که انتخاب می کنید برای مراسمات مهم تر مانند مهمانی،اجتماعات رسمی تر است می توانید چادری انتخاب کنید که اولا جنس پارچه مرغوب تر و براق تری داشته باشد ثانیا می تواند ظاهر مجلسی تر کارشده تری نسبت به چادرهای ساده تر داشته باشد.

نکته بعدی برای چادری که به شما بیاید این است که مدل چادری که انتخاب می کنید چادری باشد که متناسب با قد و وزن و گردی صورت شما باشد که در مقالات دیگر راجع به چادر مناسب برای قد و وزن های مختلف صحبت شده است .

و نکته آخر برای چادری که به شما بیاید این است که هنگام استفاده از چادر از ابزار های بستن روسری مانند گیره ها و سنجاق های مخصوص آن غافل نشوید ویا مدل های مختلف گره های روسری را امتحان کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

One thought on “چه مدل چادری بهم میاد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *