راهنمای خرید و انتخاب چادر مشکی + معرفی 22 مدل چادر مشکی و قیمت

راهنمای خرید چادر

راهنمای خرید چادر مشکی

در این مطلب آموزشی با موضوع “راهنمای خرید چادر مشکی” و به گزارش فروشگاه شهر حجاب، سعی کردیم با معرفی و سرجمع کردن همه مدل ها در کنار هم ، شما را در انتخاب صحیح تر و مناسب تر کمک کنیم.

به طور کلی چادرها به دو دسته چادرهای عربی و ایرانی تقسیم می شوند.

1 – خرید چادر ایرانی مشکی

چادرهای ایرانی چادرهایی هستند که در قسمت بالا و دو طرف سر (تقریبا کنار گوش) دارای برش و دوخت نیستند.

این نوع الگو باعث زیباتر شدن و خوش فرم بودن و همچنین راسته تر شدن چادر می شود.

چادرهای ایرانی با توجه به ویژگی های مختلف، مانند داشتن آستین و یا مچ ، جلو باز با بسته بودن چادر به اسامی مختلفی تقسیم بندی می شوند که در زیر تک تک این مدلها با ذکر نام و استفاده از عکس چادر معرفی می گردند.

2 – چادرهای عربی

چادرهای عربی چادرهایی هستند که در قسمت بالا و دو طرف سر (تقریبا کنار گوش) دارای برش و دوخت هستند که همین نوع برش سبب ایست راحتر و گشاد بودن چادر می شود. چادرهای عربی به دلیل استفاده از مقدار پارچه بیشتر دارای عرض و گشادی و راحتی بیشتری هستند.

در زیر ابتدا به معرفی چادرهای مدل ایرانی می پردازیم :

چادر ساده سنتی ایرانی

چادر سنتی ایرانی از قدیمی ترین و مرسوم ترین چادر های مشکی و متداول در بین خانم ها می باشد. چادر ساده ایرانی یا چادر سنتی جزو اولین، معروف ترین و رایج ترین مدل چادر مشکی است که همه آن را می شناسند و به دلیل اینکه از زمان های بسیار قدیم تا به امروز در بین بانوان رواج داشته است جزو مدل‌های کلاسیک و سنتی محسوب می‌شود.

بعضی از خانم ها برای راحتی استفاده از این چادر ساده ایرانی به آن کش می دوزند. ضمنا به همراه چادر یک بسته شامل کش و دکمه ارسال می گردد که در صورت نیاز می توانید به چادر دوخته و از آن استفاده نمایید.

از چادر ساده برای هر موقعیت و مکانی نیز می‌توان استفاده کرد، اما با طراحی چادرهای آستین دار و مدل دار استفاده از آن در فعالیت های روزمره کمتر شده است و بیشتر در مجالس و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چادر سنتی ایرانی کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۷
چادر ایرانی

چادر ایرانی سنتی ساده در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه ، اقدام به خرید نمایید.

چادر سنتی ایرانی کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۷

چادر سنتی ایرانی تایتانیک کریستال VIP شهر حجاب مدل ۸۰۰۸

چادر سنتی ایرانی کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۱۸

چادر دانشجویی

حتما با یك چادر كشدار جلو باز برای محیط‌های آموزشی موافق هستید. از مزایای این چادر این است كه بخشی از كناره‌های آن برای خروج دست‌ها باز هستند.

چادر دانشجویی کاملا شبیه به چادر ساده ایرانی می باشد، با این تفاوت که برای بیرون آوردن دستها شکاف هایی در نظر گرفته شده که بانوان می توانند بدون به هم زدن فرم چادر، به راحتی از دو دست خود برای انجام کارهایی از قبیل حمل کیف و یا گرفتن دست کودک استفاده کنند.

چادر دانشجویی دارای کش بالای سر می باشد تا چادر از روی سر، لیز نخورد.

نکته قابل اهمیت اینکه چادر دانشجویی به دو دسته چادر داشجویی مچدار و چادر دانشجویی بدون مچ دسته بندی می شوند.

چادر دانشجویی مچدار کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۲۷
چادر دانشجویی

چادر دانشجویی مچدار در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر دانشجویی بدون مچ در فروشگاه شهر حجاب با دو نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.
چادر دانشجویی بدون مچ کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل 8020

چادر ملی اداری

اگر بتازگی می‌خواهید پوشش چادر را انتخاب كنید، بهترین انتخاب شما می‌تواند چادر ملی باشد. این چادر به علت داشتن آستین، آزادی عمل زیادی را برایتان فراهم خواهد كرد.

ضمن آن‌ كه ظاهری مثل مانتوهای گشاد و بلند دارد. امروزه این چادر توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب كند.

راهنمای خرید چادر مشکی

چادر ملی برگرفته از چادر ساده ایرانی است با این تفاوت که دارای آستین هایی برای بیرون آوردن دست ها می باشد و جلوی آن با دکمه های مختلفی بسته می شود و نسبت به چادر دانشجویی حالتی اندامی تر دارد. طراحی این چادر به نوعی است که بانوان بتوانند هنگام انجام امور روزمره، آزادی و راحتی بیشتری داشته باشند.

استفاده از کوله در این چادر باعث بر هم خوردن فرم چادر نمی شود.

چادر ملی اداری کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۹
چادر ملی

چادر ملی در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر ملی اداری کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۲۸

چادر ملی اداری کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۳

چادر ملی اداری کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۹

چادر کمری قجری

چادر کمری یا قاجاری یکی از قدیمترین مدلهای چادر در ایران می باشد که در دوران حکومت قاجاریه رواج داشته است و به همین دلیل نام دیگر آنرا چادر قاجاری می نامند. این مدل چادر دارای قسمتی شبیه به دامن بوده که با بستن بندهایی به دور کمر،پایین تنه را می پوشاند و قسمت بالایی آن، که کاملا شبیه به چادر ساده ایرانی می باشد، به راحتی با کش برروی سر نگاه داشته می شود.

اگر چادرتان مدام لیز می‌خورد و شما را حسابی با مشكل روبه‌رو كرده است، این چادر می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

همان‌طور كه از نام این چادر پیداست، بخشی از پارچه استفاده شده در آن، دور كمر بسته می‌شود.

این چادر در قسمت بالایی، دو لبه آزاد دارد كه امكان حركت دست‌ها را بیشتر می‌كند و در قسمت جلویی دو تكه به نظر می‌رسد. این مدل چادر برای دختران جوان به علت راحتی بیشتر در مهار آن، مناسب تر است.

چادر کمری قجری کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۱۲
چادر کمری قجری

چادر کمری قجری در فروشگاه شهر حجاب با دو نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر کمری قجری کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۱۲

چادر کمری قجری کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۳

چادر جلابیب حجاب یا زینت

چادر حجاب جلابیب شهر حجاب دارای آستین های زیپ دار، زیپ مخفی جلوی چادر و جیب داخلی آن است. چادر حجاب طوری طراحی شده که نیاز به سرکردن روسری یا مقنعه و پوشیدن مانتو و ساق دست ندارد و خودش به تنهایی حجاب شما را کامل می کند. این چادر دارای یک شبه مقنعه است که شما را از سر کردن روسری بی نیاز می کند.

این مقنعه کاملا به چادر دوخته شده و با بغل کردن کودک یا در اثر باد تکان نمی خورد و محکم روی سرتان می ماند و می توانید مقنعه را با توجه به صورت تان تنظیم کنید.

آستین چادر جلابیب هم طوری طراحی شده که خودش ساق دست دارد و با یک زیپ مخفی کیپ می شود و نمی گذارد آستین حرکت کند و دست تان پیدا شود. جیب مخفی که در داخل چادر طراحی شده شما را از کیف دست گرفتن بی نیاز می کند. چون می توانید وسایلی مثل کیف پول و موبایلتان را در آنها جا بدهید.

از مزیتهای دیگر این چادر می‌توان به آیتمهای زیر اشاره نمود:
۱- دارای جیب های مخفی تعبیه شده در پایین قفسه سینه
۲- دارای آستین مخفی دارای زیپ مخفی جهت وضوگیری
۳- دارای شبه مقنعه و مقنعه سرخود
۴- دارای آستین ساق دست و آستین زمستانی
۵- دارای زیپ مخفی در قسمتی از جلوی چادر جهت وضوگیری و شیردهی و بستن ساک آغوش و دسترسی به کیف و تلفن همراه و جیب داخل چادر
۶- مکانی مجزا جهت دسترسی به تلفن همراه در بعضی طرح ها
۷- ظاهری شبیه به چادرهای معمولی
۸- دارای پوشیه و روگیر سرخود در بعضی مدل ها و امکان روگیری توسط شخص در همه مدل ها
۹-پوشش کامل بدون استفاده از مقنعه مانتو و ساق دست
۱۰- قابلیت استفاده کیف در زیر چادر
۱۱- گشادی چادر مناسب و بدون بدن نمایی با همان متراژ چادرهای معمولی و در برخی طرح ها کمی بیشتر
۱۲- جلوگیری از سرقت کیف و تلفن همراه موجود در زیر چادر
۱۳-دارای بندینک سرآستین جهت حفظ کامل پوشش مچها
۱۴-قابلیت تنظیم اندازه صورت

چادر حجاب جلابیب کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۷
چادر جلابیب حجاب یا زینت

چادر جلابیب حجاب در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر حجاب جلابیب کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۷۰

چادر حجاب جلابیب کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۶

چادر حجاب جلابیب کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۷

چادر کمری حسنا

چادر کمری حسنا شهر حجاب با استفاده از پارچه های با عرض زیاد تولید شده در نتیجه پشت چادر درز ندارد. این چادر دارای قسمتی شبیه به دامن بوده که با بستن بندهایی به دور کمر، پایین تنه را می پوشاند و قسمت بالایی آن، که کاملا شبیه به چادر ساده ایرانی می باشد، به راحتی با کش بر روی سر نگاه داشته می شود.

چادر کمری حسنا شبیه چادر قجری بوده با این تفاوت که در حسنا ، دستک های چادر از قسمت پایین به کمر دوخته میشود ولی در مدل قجری باز و آویز است، از این جهت در هنگام رو گرفتن ، حسنا به چادر معمولی شبیه تر است. همچنین چادر قجری از پشت دارای درز و دوخت می باشد ولی پشت چادر کمری حسنا یک تکه می باشد.

محاسن :

– چون به کمر بسته میشود از سنگینی چادر گرفته شده و وزن آن از روی سر برداشته میشود .

– پایین چادر ، با سطح زمین تماس پیدا نمی کند و همیشه تمیز و مرتب است. (بدلیل بسته شدن به کمر)

– در تمام فعالیتها و حرکات ، این چادر آراسته و منظم است .

– برای خانمهای چاق و باردار حجابی کامل و راحت است.

چادر کمری حسنا کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۶
چادر کمری حسنا

چادر کمری حسنا در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر کمری حسنا کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۵۳

چادر کمری حسنا کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۴۵

چادر کمری حسنا کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۶

چادر اسماء

چادر اسماء شهر حجاب شبیه به چادر دانشجویی و دارای خروجی دست می باشد، با این تفاوت که جلوی چادر با زیپ بسته شده و دارای کاپ بالای سر و حجاب یقه می باشد. در چادر اسماء به اندازه چادر معمولی پارچه استفاده شده است. در نتیجه چادر سبک ایرانی داشته و حجاب کامل را هم نیز دارا می باشد.

چادر اسماء دارای مچ ۶ سانتیمتری نیز می باشد. از ویژگی های چادر اسماء با توجه به جلو بسته بودنش راحتی در بغل گرفتن کودک، رانندگی، خرید و ‏.‏‏.‏‏.‏ می باشد‏.

این چادر در نزد خانم های جوان مخصوصا دانشجویان و دانش آموزان مورد استقبال گسترده قرار گرفته است‏.‏

چادر اسماء کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۶۰
چادر اسماء

چادر اسماء در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر اسماء کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۵۴

چادر اسماء کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۶۰

چادر اسماء کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۶۱

چادر لبنانی صدفی

چادر لبنانی شهر حجاب همانگونه که از نامش مشخص است از سبک چادر های عربی می باشد که همانند سایر چادرهای عربی از عرض زیادی بهره مند است و گشادی و راحتی خاصی دارد و به دلیل داشتن آستین های دو لایه ۱۵ سانتی آزادی عمل در کارهای روز مره را برای بانوان محجبه فراهم نموده است‏.‏

این چادر دارای کاپ روی سر ‏(‏جایگزین هد‏)‏ جهت عدم خروج موها از زیر چادر و نقاب جایگزینی به جای مقنعه و در حالت دیگر پوشیه می باشد است‏.‏ همچنین جلوی چادر با زیپ مخفی ۷۰ سانتیمتری بسته شده است تا آزادی عمل ویژه ای برای بانوان فراهم کند‏.‏

در این مدل چادر امکان استفاده از کیف در زیر نیز چادر فراهم است‏.‏ همچنین چادر لبنانی صدفی به جهت پوشیدگی و حجاب کامل در سفرهای زیارتی و مخصوصا پیاده روی های طولانی مدت استفاده می شود.

چادر لبنانی صدفی کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۳۱
چادر لبنانی صدفی

چادر لبنانی صدفی در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

 

چادر جده عبایی (عربی اصیل)

اگر به دنبال یك چادر بسیار گشاد هستید، می‌توانید از چادر‌های عبایی استفاده كنید. این چادر‌ها از اصیل‌ترین و محبوب‌ترین چادرهای اعراب محسوب می‌شود و در ایران هم طرفداران زیادی دارد.

چادر جده عبایی شهر حجاب اصیل ترین چادر سبک عربی می باشد و به واسطه شباهت بسیاری که الگوی چادر جده به عبا دارد به چادر عبایی نیز معروف است. در چادر جده پارچه زیادی به کار رفته شده و همین امر باعث عریض شدن این مدل می گردد و عرض زیاد آن پوشش کامل و راحتی را برای بانوان به همراه دارد. جلوی چادر جده باز می باشد.

در چادر های جده تولید شده شهر حجاب به دلیل استفاده از پارچه های عریض در پشت چادر هیچ گونه دوختی در ناحیه کمر وجود ندارد و زیبائی خاصی را به این چادر اصیل عربی داده است. امکان استفاده از کیف در زیر چادر مقدور است.

چادر جده عبایی کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۱۴
چادر جده عبایی (عربی اصیل)

چادر جده عبایی در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر جده عبایی حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۴۴

چادر جده عبایی کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۲

چادر جده عبایی کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۱۴

چادر اماراتی (عربی آستین دار)

چادر اماراتی کرپ کریستال شهر حجاب شبیه مدل عربی جده عبایی میباشد با این تفاوت که آستین دار شده و همین امر باعث راسته تر شدن چادر شده است. بانوانی که گشادی چادر عربی اصیل را دوست ندارند اما مدل عربی را می پسندند معمولا از این مدل استفاده می کنند. مدل اماراتی به دلیل داشتن آستین‎‎‏‎‏های سی و پنج سانیمتری نسبت به دیگر مدل های عربی، اندامی تر است‏.‏ جلوی این چادر به صورت باز طراحی شده و می توان آن را بنا به سلیقه های مختلف، با زیپ و انواع دکمه و یا بندینک بست تا از راحتی بهتری برخوردار شوید‏.

از ویژگی های چادر اماراتی (چادر عربی آستین دار) با توجه به آستین دار بودنش، راحتی در بغل گرفتن کودک، رانندگی، خرید و ‏.‏‏.‏‏.‏ می باشد‏.‏ چادر اماراتی با توجه به اندامی بودن نسبت به سایر مدلهای عربی، در نزد خانم های جوان مخصوصا دانشجویان و دانش آموزان مورد استقبال گسترده قرار گرفته است‏.

چادر اماراتی کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۲۶
چادر اماراتی (عربی آستین دار)

 

چادر اماراتی در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

چادر اماراتی کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۲۶

چادر اماراتی کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۰۱

چادر اماراتی کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۱۷

چادر بیروتی بحرینی

چادر بیروتی بحرینی ترکیبی از چادر جده عبای عربی با چادر لبنانی می‌باشد. جلوی چادر بیروتی بر روی هم قرار گرفته ولی از یک طرف با کش تعبیه شده که در بازوی مقابل قرار گرفته و از طرف دیگر با دکمه جفتی بسته میشود‏.‏ همچنین کاپ بر روی سر که حالت یک هد در روی پیشانی را دارد باعث می شود چادر خیلی راحت در روی سر قرار گرفته و به هیچ وجه موها نمایان نشود‏.‏

همچنین حجاب یقه ای که به چادر چادر بیروتی بحرینی متصل است که در صورت تمایل به جای مقنعه و یا در حالت پوشیه بسته می شود و حجاب فوق العاده ای را فراهم می آورد و در صورت عدم تمایل به استفاده داخل چادر قرار گرفته و به هیچ وجه دیده نمی شود‏.‏ این چادر دارای مچهای ۶ سانتیمتری مباشد.

چادر بیروتی بحرینی کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۷۱
چادر بیروتی بحرینی

چادر بیروتی بحرینی در فروشگاه شهر حجاب با سه نوع پارچه مختلف و تنوع سایز کامل موجود می باشد که می توانید با استفاده از لیست زیر ، پس از مشاهده و مقایسه، اقدام به خرید نمایید.

خرید چادر مشکی در مشهد

بانوان عزیز که در مشهد سکونت دارند میتوانید هم به صرت انلاین در سایت خرید کنید و هم میتوانید به شعبه اصلی ما به ادرس:

 • مشهد مقدس – مجتمع الماس شرق – طبقه منهای ۱ – جنب نمازخانه – داخل راهرو ارتباطی – واحد ۸ وصال – تلفن : ۳۷۱۱۴۷۳۲ – ۰۵۱

مراجعه کنید

و بقیه بانوان عزیز میتوانند انلاین خرید کنند.

 

چادر بیروتی بحرینی کرپ حریرالاسود شهر حجاب مدل ۸۰۷۱

چادر بیروتی بحرینی کرپ کریستال شهر حجاب مدل ۸۰۴۰

چادر بیروتی بحرینی کرپ کن کن ژرژت شهر حجاب مدل ۸۰۴۱

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم توانسته باشیم با گردآوری این مطلب، شما عزیزان را در جهت انتخاب صحیح و هوشمندانه چادر مشکی کمک کرده باشیم. همچنین شما می توانید در ذیل همین مطلب به پرسش و پاسخ بپردازید تا بتوانیم با راهنمایی هر چه کاملتر، شما را در خرید و انتخاب چادر مد نظرتان کمک کنیم.

One thought on “راهنمای خرید و انتخاب چادر مشکی + معرفی 22 مدل چادر مشکی و قیمت

 1. مریم ک میگوید:

  سلام.من تا الان چادر دانشجویی میپوشیدم ولی میخوام برای تنوع یک مدل دیگه رو امتحان کنم.کارمند هستم.کدوم نوع چادر جمع و جورتره و برای کار اداری مناسبه؟

 2. fariba میگوید:

  سلام ببخشید با چادر مشکی دانشجویی میتوان کوله پشتی انداخت؟

 3. hasti میگوید:

  سلام برای چادر چه پارچه ای مناسبه؟ ک هم سر نخوره هم سنگین نباشه ؟؟

 4. helia میگوید:

  چادر لبنانی یا بحرینی عالیه ولی من فکر میکنم که زیاد چروک بشه ولی پارچه کرپ کن کن عالیه اصلا نیاز به اتو نداره

 5. طهورا میگوید:

  سلام برای افرادی که چاق هستند چه نوع چادری پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *