چگونه دخترم را به حجاب تشویق کنم؟

یکی از دغدغه های پدرو مادر مسلمان این است که چگونه فرزند خود را علاقه مند به حجاب کنند و دنبال راهکار برای آموزش این مساله مهم هستند این آموزش باید به مرور انجام شود.

شما باید از همان کودکی و قبل از سن تکلیف کودک خود را با حجاب و اهمیت آن آشنا کنید تا زمانی که به سن تکلیف میرسند این خواسته برایشان نا آشنا و سنگین نباشد.

ابتدای کار باید کودک را با مفهوم حجاب و لزوم آن آشنا کنیم و کاری کنیم که کودک از داشتن حجاب احساس خوشنودی و رضایت داشته باشد.

چند راهکار برای تشویق کودک به حجاب:

جشن سن تکلیف

بعد از گرفتن جشن سن تکلیف میتوانید هر سال با گرفتن کادو یا کیک کوچک این جشن را یاد آوری کنید و در واقع کودک میفهمد رسیدن به سن تکلیف یک امر مهم است.

برای کودک جایزه بخرید

یکی از بهترین راه های تشویق کودک برای کاری گرفتن جایزه و پاداش دادن به اوست، اگر کودک شما کار شایسته ای انجام داد به اون چادر یا روسری هدیه دهید.

اگر کودک خود را با پوشش مناسب دیدید به اون محبت کنید و او را در آغوش بگیرید، احساس خود را بروز دهید و به اون بگویید از داشتن چنین دختری چقدر خوشحال هستید .

فرزند خود را در مراسم مذهبی مشارکت دهید

برای اشنا شدن کودک با فضاهای اسلامی او را در این مجالش مشارکت دهید ، قرآن به اون بیاموزید و در محافل از اون بخواهید قرآن بخواند و به اون جایزه ای مانند روسری یا چادر دهید.

قصه گویی

یکی روش خوب برای انتقال مفاهیم دینی و تشویق به حجاب قصه گویی است.برای کودک کتاب با موضوعات مختلف تهیه کنید و چند کتاب مربوط به ائمه اطهار (ع) و و مرتبط با حجاب زنان بزرگوار اسلام را هم بخرید و میتوانید این قصه هارا از زبان عروسکی که فرزند شما دوست دارد روایت کنید که بسیار موثر است.

بردن کودک به مهد کودک های قرآنی

برای کودک خوذ مهد کودکی انتخاب کنید که علاوه بر آموزش های ابتدایی به مهارت های قرآنی نیز بپردازد، در این مهد کودک خا اصول بر بازی و قصه گوویی هست و یکی از بهترین مکان ها برای آموزش حجاب برای کودک است و میتواند کودک را در مسیر خوب قرار دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *